Enter Air


Opinie: 15

 1. Zakupiłam bilety w Enter Air i przy zakupie nie mozna bylo opcji na bagaż rejestrowany. Kierunek Gran Canaria. Była zakladka pod tytułem limit bagażu. Oznacza to, ze moge zabrać bagaż 5 kg. Czy do bacgazu podrecznego mogę zabrać torebkę damską.

 2. Mam fatalne doświadczenie z firmą w zakresie reklamacji zniszczonego bagażu. Nie uznają stanu faktycznego , czyli złamanego stelaża dna walizki a wyczytują ze zdjęcia ,iż jest to popsute kółko! w oparciu o raport PIR sporządzonym w porcie lotniczym. Niestety nie mogłam zweryfikować co pracownica wpisało w ten raport, mimo iż pokazywałam uszkodzenie. Diagnoza eksperta w Polsce , do którego poszłam z walizką aby opisał faktyczne uszkodzenie (zapłaciłam 44,00 zł, mam rachunek itd) nie jest brane pod uwagę przez Custioner Care Department Enter Air Sp. z o.o.
  Szkoda faktycznie jest nienaprawialna, Pan Custioner twierdzi ,że to kółko i mogą mi zapłacić 40 zł za naprawę. prosiłam o wskazanie fachowca , który za tę cenę naprawi to co jest nienaprawialne.
  Sprawa jeszcze nie zakończona .

  • Mam bardzo złe doświadczenie z liniami Enter Air. Wracasz z wakacji i okazuje się że nie ma żadnej Twojej walizki a linie postąpiły tak z połową pasażerów tego lotu. Nie wiadomo kiedy walizki dotrą o ile w ogóle dotrą. Jakaś masakra. Omijać szerokim łukiem te linie

 3. NIGDY WIĘCEJ! Nasz samolot nie wystartował z powodu usterki. Łączne opóźnienie wyniosło 24 godziny. Wylot miał być ok. 13:00. Najpierw przetrzymano nas ponad 3 godz. w środku samolotu na lotnisku, a później łaskawie zaproponowano kubeczek wody (sztuk: 1). Dopiero po powrocie do Polski wyczytaliśmy, że w takiej sytuacji należałby nam się posiłek – w tym przypadku nie dość, że takiego posiłku nam nie zaoferowano, to jeszcze rozpoczęto serwis pokładowy, wszyscy rzucili się na dania obiadowe w obawie, że dla wszystkich nie wystarczy (brzmi absurdalnie, wiem, proszę nie oceniać – nawet nie powiedziano nam, ile jeszcze będziemy w tym samolocie siedzieć, ludzie spanikowali), oczywiście za wszystko pasażerowie musieli zapłacić z własnych pieniędzy. W końcu po ponad 4 godz. zdecydowano, że wylecimy jutro. Kolejne kilka godzin na lotnisku, bez bagażu, bez jakiejkolwiek informacji gdzie iść, gdzie jest jakiś transport, totalny koszmar. Około 21:00 przetransportowano nas w końcu do hotelu zastępczego, dopiero wtedy dostaliśmy jakikolwiek posiłek…

  No i teraz tak – na pismo o odszkodowanie przyszła oczywiście odmowa, bo usterka to „sytuacja nadzwyczajna”, a jakże, wcale nie kwestia tego, że można by lepiej serwisować swoją flotę. Łaskawie zaproponowano nam 150 euro w ramach ugody z wybitnym zapiskiem, że szczegóły tej sprawy mają pozostać w tajemnicy, co mnie jedynie mocno rozbawiło. No niestety, część ludzi na tym etapie się poddaje, bierze te 150 euro i temat zamknięty, bo nie chce im się bawić w bieganie po sądach…

 4. Enter Air nie dba o bagaże, mam tak połamaną walizke przez nich i nawet nie raczą odpisać na email.

 5. Ja również mam fatalne doświadczenia z tą firmą dotyczącą reklamacji zniszczonego bagażu, a nawet dwóch. Obie walizki są bezużyteczne i nadają się tylko do wyrzucenia. Nie są to wgniecenia tylko pęknięcia i dziury na wylot, 2ga ma urwaną rączkę… Tłumaczenie że uszkodzenia są powierzchowne to bzdura. Mogę je Państwu wysyłać i proszę sobie z nich korzystajcie jak uważacie, że można… a pisanie, że: zdaniem przewoźnika wartość walizki jest nieznaczna po 4 latach eksploatacji i dlatego nie przysługuje odszkodowanie… to kolejne nadużycie i wymiganie się od poniesienia konsekwencji nie prawidłowego przewożenia bagaży… nie biorą Państwo też pod uwagę, że od prawie 2 lat nie jeździliśmy za granicę i walizki nie były wykorzystywane bo była pandemia, a wcześniej byłam świeżo upieczona mamą i baliśmy się wyjeżdżać z maleństwem. Walizki w mojej ocenie były prawie nowe i zostały zniszczone przez Państwa personel. Jestem oburzona takim potraktowaniem mojej osoby i rozwiązaniem, a raczej „zamieceniem pod dywan sprawy” … wszystkim będę odradzać korzystanie z Państwa linii oraz ja również będę unikać Was jak ognia!

 6. Niewygodne siedzenia, lot był opóźniony prawie godzinę, nikt nie wyjaśnił powodów. W trakcie lotu mój bagaż został całkowicie uszkodzony, linia niestety nie poczuwa się do rekompensaty za zdemolowana walizkę, a reklamację trzeba wysyłać pocztą.

 7. Rejs ENT4115
  Data 12.05.2022destynacja POZ-HRG
  Duże brawa za profesjonalną obsługę dla załogi – przeuroczych Pań KLAUDII i załogi
  p.Weronika Liwia i Marcin!!!
  Do zobaczenia ( lecimy 27.06 Fuerteventura 😋)

 8. Jak dla mnie to niestety duży minus . Bagaże zostały totalnie zniszczone, dwie walizki kupione 7 dni wcześniej. Po locie tymi liniami są do wyrzucenia, jedna połamane kółka, druga połamana cała walizka i jeszcze porozrywana.

 9. Mam równie fatalne doświadczenie. Zniszczono mi w trakcie lotu walizkę Puccini zakupioną za 699zl. Walizka nie nadaje sie do użytku bo brakuje w niej części pokrywy. Naprawa tez odpada. Po 2 miesiącach korespondencji wyliczono mi odszkodowanie w wysokości (sic) 120zl. Co za to kupię przy dzisiejszych cenach i inflacji? To żenujące w jaki sposób traktują swoich klientów. Nie dość że zniszczyli moją własność (skakali po tej walizce czy co?) to jeszcze wyliczają absurdalną kwotę za którą NIC nie kupię. To świadczy o złym traktowaniu pasażerów/klientów i nie warto temu przewoźnikowi ufać.
  Barbara

 10. W nocy z soboty na niedzielę (w nocy z 22 na 23 kwietnia 2023) nie zabrali 70 walizek z Lanzarote do Katowic. Takie sytuacje się zdarzają ale to co potem pokazuje jak się traktuje klientów. A ta firemka ma klientów gdzieś. Pańcia odbierająca numer 22 209 49 97 powiedziała że ona jest jedna i nie da rady się wszystkim zająć. Nie wie kiedy walizki będą a jak będą to kurier przyjedzie jak znajdzie się czas aby wypisać listy przewozowe. Oczywiście nikt nie poinformuje że walizki będą dostarczone (jak będą) bo tak jak napisałem ona jest jedna i zarobiona jest że takimi drobnymi sprawami nie będzie się zajmowała.
  Dlatego korzystając z chwili chciałbym podziękować tej pani za cenne rady dotyczące życia i traktowania klientów. Na pewno będę miał je na uwadze przy kupowaniu kolejnych biletów ma linie czarterowe.

 11. W samolocie jest bardzo mało miejsca na nogi, mam 196cm i 7 godz. lot jest katorgą. Lepsze warunki trzeba spełniać przewożąc zwierzęta :”… musi mieć zapewnioną swobodę ruchu, tak żeby mogło w nim stanąć, obrócić się i położyć….” Siedzenia są tak wyprostowane że trudno się na nich siedzi. Zdecydowanie za dużo rzędów siedzeń. Odchylenia siedzenia jest niemożliwe gdyż zgniecie się współpasażera za sobą. Tylko kasa, maksymalnie dużo pasażerów ;(

 12. Również mam fatalną opinię o reklamacji bagażu w Enter Air. Moje dwie walizki marki Wittchen w jednym locie zostały połamane i nie nadają się do użytku. Firma twierdzi, że skoro mają 5 lat to ich wartośc jest znikoma i odszkodowanie nie należy się. Nie wzięto pod uwagę, że walizki były w doskonałym stanie i nadal nadawały się do użytku (mało używane choćby ze względu na pandemię)..
  Brak kontaktu telefonicznego z firmą . Jedyna infolinia tylko podaje informacje zresztą błędne (ulica siedziby to 17-go Stycznia sic!) natomiast nie ma z nią kontaktu.
  Zdecydowanie nie polecam. Lekceważący stosunek do klienta.

 13. Uszkodzono mi dwie walizki. W jednej został uszkodzony zamek co Enterair stwierdził, że to na pewno wina celników którzy na granicy chcieli otworzyć walizkę i użyli odpowiednich narzędzi uszkadzając walizkę a co za tym idzie uszkodzili walizkę. Decyzja odmowna
  – Jeżeli tak to dlaczego nie ma żadnego protokołu, żadnego śladu ? dlaczego ja nic o tym nie wiem, że taka sytuacja miała miejsce ?
  Po odwołaniu się i podaniu powyższego argumentu – bo przecież jeżeli ja nie mam żadnej takiej informacji to przewośnik zapewne ma odbili piłeczkę, że nie ma we wniosku żadnych zgłoszeń o uszkodzeniu innym walizki niż uszkodzenie zamka i przypuszczają, że ja sobie tą walizkę uszkodziłem w drodze do domu. Decyzja odmowna
  – kolejny mail w tej sprawie, ze w biurze na lotnisku w warszawie gdzie to zgłaszałem zrobiono również zdjęcia przy sporządzaniu protokołu. Doatakowo ja na lotnisku zrobiłem zdjęcia i załączam je do wniosku(w zdjęciu mozna sprawdzić metadane w których są informacje o miejscu wykonaniu zdjęcia i czasie)
  dodatkowo załączyłem zdjęcia walizki które zrobiłem po przyjeździe do domu.
  Czekam na decyzje. Mój nr sprawy: 5C19FDE
  Moja walizka ma masę przebarwień (tak jak się przełamuje plastik. Dodatkowo mam pęknięcie w w walizce i nawet jeżeli służby lotniska dobierały sie do walizki to zamek jest zupełnie z drugiej strony) Dodam jeszcze, ze drugą walizkę mi zniszczyli ale tam była dziura na wylot oraz spękana walizka – aczkolwiek zamek był cały i nie mogli się tutaj do niczego przyczepić.

Dodaj opinię

E-mail tylko do wiadomości redakcji (nie będzie widoczny) *